Menu pro mobil

Přejít na další fotogalerie: Dendrologické zajímavostiNevhodné ořezy a poškození stromů

Ukázky práce

Zde najdete ukázky prací z různých míst po celé ČR (Brno, Praha, Kyjov, Šlapanice, Tišnov, Lednice, Židlochovice, Hrušovany, Nosislav, Silůvky, Mělčany, Rakvice, Třešť, Liberec, Rychnov nad Kněžnou…)


Dendrologické zajímavosti

Stromy jsou unikátní živé organismy, které nejsou pohyblivé a na svém místě zůstávají desítky, stovky až tisíce let, což v lidském měřítku mnohonásobně překračuje existenci jedné lidské generace. Kvůli statickému umístění musí umět čerpat živiny i vylučovat odpadní látky na tom jednom daném místě po velice dlouhou dobu, zároveň se musí umět vypořádat se škůdci a konzumenty a měnícími se podmínkami prostředí.


Nevhodné ořezy a poškození stromů

Na stromy působí mnoho negativních vlivů, ať už přírodního nebo lidského původu. Poškodit je může vítr, těžký sníh, zaplavení vodou, příliš slunce. Ale také člověk nevhodným ořezem, poškozením stroji, nebo i zanedbanou péčí nebo nevhodnou výsadbou. Typické jsou jehličnany zkrácené na polovinu, obrovské řezné rány kosterních větví nebo nepéčí spoluvytvořené tlakové vidlice a nevhodná větvení.